HISTORIKU

Këto faqe ofrojnë disa sfond themelore historike në lojë dhe të industrisë, të sigurojë disa lidhje për faqet ku ju mund të fitojë informata dhe detaje kontributet e vetë 68Caliber-së në historinë e lojës: të gjenin dhe të konfirmuar vendndodhjen fizike të lojës së parë luajtur ndonjëherë dhe duke filluar një program për të ngritur një shënues të përhershëm që përkujton atë lojë në vend të lojës.

Timeline Paintball i Historisë

Gjetja Fusha e parë Paintball-së

Marker rrugë Paintball-së


Të jetë një tifoz histori paintball! Contribute & Share Historike Highway Marker për Paintball!!

Miqtë e 68Caliber

Përkthyes

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
Turkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag