Kategorizohen | News

HISTORIKE shënues anë të rrugës Paintball'S - 1 hap më afër

Up tallen e Marker Historike (para dhe mbrapa)

68Caliber ishte shumë i kënaqur për të dëgjuar sot nga Mary Kate në Hampshire Divizionit të Burimeve Historike të Ri. Projekti shënues anë të rrugës i projektuar për të përkujtuar vendndodhjen e lojës së parë formal paintball është tani një hap më pranë ndodh.

Sipas Mary Kate (që mbikqyr procesin e aplikimit shënues) thotë se

kjo do të jetë një shtesë e shkëlqyer për programin New Hampshire-së shënues kur ajo është e përfunduar

Shënues paintball në anë të rrugës e ka bërë tashmë atë nëpërmjet pjesën e parë të procesit të shqyrtimit: të gjithë e nevojshme dhe dokumentet e nevojshme është dorëzuar dhe pranuar.

Ka disa ndryshime që janë kërkuar për formulimin e shënues, dhe një rishikim i fundit i saktësinë e citate historike ka ende nevojë për të shkuar nëpërmjet shqyrtimit formal të saj (nuk ka çështje të parashikuara me se një - nuk me dëshminë e sy-dëshmitarëve në dorë për të mbështetur atë)!; ndryshimet tekst do të propozohet këtu në 68Caliber parë për të ju japin të gjithë një shans për të shqyrtuar dhe koment (dhe të kontribuojnë në qoftë se ju dëshironi).

Kjo na sjell deri në datën në këtë projekt: ne kemi lundruar me sukses kërkimore, peticion dhe aplikimit pjesë të programit. Nuk do të jetë shumë më e gjatë para se të gjithë mund të qëndrojë para kësaj shenje!


Lini një Përgjigju

Të jetë një tifoz histori paintball! Contribute & Share Historike Highway Marker për Paintball!!

Miqtë e 68Caliber

Përkthyes

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
Turkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag