Paintball Ringjallja: Blasters Master Udhëtim Trego rrugor

Kthehu në ditë (tutje BITD, ju ndoshta do të shohim se një pjesë) ka pasur disa dy duzinë pesëmbëdhjetë lojtar ekipe që e bëra atë biznesin e tyre për të udhëtuar në të gjithë vendin (dhe ndërkombëtarisht) konkurrojnë në turne paintball.

Këto ishin ekipet që quheshin i parë "pro". Një titull të merituar, ndonëse jo një bazohet në marrjen e një rrogë për të luajtur. Këta njerëz (dhe gals!) Ishin të gjithë në një mision për të përhapur fjalën në lidhje paintball. Prania e tyre ndihmoi të bëjnë ose të thyejnë kombëtare ngjarjet ; mendimet dhe idetë e tyre të frymëzuar kompanitë paintball. Përkushtimi dhe devotshmëria e tyre ka ndihmuar për të krijuar gjeneratën e ardhshme të turneut lojtar. Secili dhe të gjithë ishte një "ambasador" i vërtetë për këtë sport.

Një nga këto dy-duzinë ekipeve ishte ekipit vendas nga Survival Nju Jork (një nga origjinale ekskluzivitet NSG fushat dhe e quajti Paintball Sports NY tani), një operacion në pronësi nga Jerry Braun, një djalë i cili luajti në ndeshjen e dytë-ndonjëherë paintball dhe i cili është emri, nga mesi i viteve '80 deri fund të viteve '90, ishte sinonim me paintball turneut. (Jerry do të krijonte Kupën e Botës, lëvizin atë në Florida dhe do të sillte paintball për ESPN në mesin e viteve nëntëdhjetë, në mesin e shumë gjëra të tjera.)

Ekipi Jerry shtëpi u emërua Blasters Master. Captained nga Steve Horaz dhe Kevin Donaldson (rezultat i një shkrirje multi-ekipit) dhe fushë-generalled nga Richie 'rt' Travis (që na por Kush është emri ende frymëzon ka lënë që nga), të Blasters ishin të njohur fillimisht në qark më shumë për e tyre officiating aftësitë sesa për lojën e tyre konkurruese (nuk ka slouches pse: Ekipi do të shkojnë në për të provuar atë me një Kampionatit Kombëtar në 1989 dhe do të bëhet i njohur për lojën e tyre agresive). Shumica e Blasters mbështetur zakonin e tyre paintball nga reffing në mbijetesë.

E cila u bë një pasuri interesant kur gjërat mbështjellë rreth për të marrë serioze në lidhje luajnë konkurruese. Të Blasters Master, ju shihni, kishte premtuar veten se ata do të fitojnë një reputacion të palëkundur si të drejtë-up lojtarët duke fituar besimin e kolegëve të tyre - ekipet e tjera të udhëtimit se ata shpesh gjykohen në shumë ngjarje të nivelit kombëtar të mbajtur në dhe rreth Survival New York.

Ata fituar këtë reputacion: në qoftë se ju ishin të konkurrojnë në një ngjarje në SNY dhe Blasters u reffing, ju mund të mbështeteni në faktin se kush keni qenë, ku ju erdhi nga ose që tua sponsorët ishin mbushur deri se ana proverbiale po aq shumë sa dëshirave bëri.

(Një përvojë e shkurtër personal duhet të mjaftojë për të ilustruar këtë pikë unë isha duke luajtur në një Kupën e Botës në SNY Loja jonë ishte kundër një ekipi që ishin të njohur cheaters, ndërsa Blasters dhe ekipi im kishte një miqësore -.. Por serioze - rivalitetin, duke u bazuar në thelb e njëjtë gjeografik lokal dhe duke u renditur në shkallë kombëtare në shumë e shumë të njëjtin nivel të;. ne gjithashtu dukej gjithmonë për të nxjerrë njëri-tjetrin gjatë lojës prelim Gjithsesi, ne do të jetë duke luajtur në një fushë ne e dinte mjaft mirë - ashtu si edhe kundërshtarët tanë - por ne nuk e mërzit për të planifikuar jashtë të luajnë lojë. "Çfarë është plani?" "Ne vetëm do të le ta mashtrojnë veten e tyre e drejtë jashtë lojës." Dhe ne e bëmë. Ekipi tjetër mori dy tre-për-ato brenda i parë pesëmbëdhjetë minuta e atë lojë -. gjashtë djema shkuar në një anë të fushës, të gjithë sepse ata thjesht nuk mund të mbani veten nga fshirje off një hit Kjo ishte një fitore e shpejtë njëherë se pala shirit hapur ...)

Çështja është, në qoftë se ju e dinte se çfarë po ndodhte, ju e dinte se ju mund të besojnë Blasters Master të zyrtarizojë një lojë të drejtë. Dhe kjo nuk i ka marrë, por një çift të stinëve para se të gjithë të donte që ata të ref ngjarje tyre. (Jo e madhe në orarin praktikë pse.)

Ata shpikën dhe pastaj përsosur sistemin officiating njohur si "radio-zone-gjykuar" (duke përdorur uoki-toki të komunikojnë dhe të kesh refs individuale të caktuar në një fushë të veçantë të një fushe. Në mesin e shumë gjëra të tjera, ky sistem le gjyqtarët kontrolloni një lojtar nga një distancë dhe rezultoi në shumë cheats u kapur kur ata menduan askush nuk ishte rreth). Mënyra turnet janë reffed sot është një trashëgimi e atij sistemi.

Kthejeni orën përpara gati dy dekada dhe, çfarë është kjo? Blasters Master Udhëtim Trego Rrugor ? Çfarë është kaq e gjitha?

Well. Kevin Donaldson, i cili u bë kapiten i BITD blasters (i cili ishte gjithashtu përgjegjës për krijimin e një nga e para zinxhirët e shitjes me pakicë Paintball-it dyqan - Veprimi Sport Outfitters - dhe, së bashku me Jim Anderson, krijoi ASO Players seri Kupa e turneut, një seri që ishte instrumental në krijimin e NPPL) vendosi se ai kishte për të marrë përsëri në kontakt me një bandë e miqtë e tij të vjetër.

Në botën e Kevin-së, "miqtë e vjetër" do të thotë vetëm për të gjithë dhe të gjithë që ndonjëherë kishte asgjë të bëjë me marrjen e këtij sport atë që është sot.

Më herët, Kevin tëri me tuajat të vërtetë (më shpesh një BITD kundërshtar se sa çdo gjë tjetër, por edhe një Blaster nderi Master nga kohra të lashta) dhe, përmes zyrave të mira të 68Caliber, bëri kontakt me një bandë e turmës vjetër e shkollës.

QE çoi ndjekin ngjarjen e Tom Cole-it UWL në Çikago (Tom është një nga ata miqtë e vjetër nga BITD btw), e cila çoi në dy ngjarjeve të mahnitshme:

Së pari: bashkim (për ata që ishin në gjendje për ta bërë atë) ishte një shpërthim absolut! Bob gjata, Chuck Hendsch, Tom Cole, Daryl Trent, Renick Miller, Danny Dashuria, Frank Connell, Sal Briguglio, Dan Colby, Jerry Braun (unë ndoshta do të shpëtojë disa fjalë vetëm duke thënë - shkoni lexoni një "Kush është Kush e Paintball "). Nuk është një emër në atë bandë që nuk kishte një "çështje" me dikë tjetër në atë grup (oh, asgjë nga në-fushën rivalitetit të rivalitetit të biznesit), por çdo negativitet që mund të ketë qenë në ajër (dhe ka të vërtetë nuk kishte asnjë për të filluar me të) thjesht shkrihen me lindja e diellit në mëngjes. Për mua (dhe për të tjerët, e pyeta), ajo ishte si në qoftë se dikush e kishte kthyer orën prapa njëzet vjet. Qeshur fytyra, tregime e trimëri e paarsyeshme të bëjë (një grimë e weepiness për ata që nuk janë më me ne, janë) dhe një ndjenjë e vërtetë që ne do të të gjithë 'të vijë në shtëpi ".

Së dyti: ngjarja kryesore ishte duke u zhvilluar pothuajse gjysmë milje larg, por cila mendoni se ishte më shumë e mbushur me njerëz - të shkallë në stadium në gjykatë të qendrës apo e jashtme të rrjetës së bashku fushën UWL? Unë mund të them me praktikisht pa ekzagjerim fare se lojërat UWL shfaqur e 'legjendat' ishte një pah e ngjarjes. Rrëke lojtarëve të cilët do të ndoshta vetëm ndonjëherë lexuar për disa nga këta njerëz në një kopje të mykur e vjetër të APG poshtë në dyqan lokal paintball u streaming gjatë në turma.

Kjo ishte gjatë atyre kohërave kur ne ishim të varur nga lojtarët e rinj (shumica e tyre në frikë e njerëzve që ata ishin duke folur me të dhe duke qëndruar pranë) kur Dan Colby tha diçka të papërshtatshëm për shtyp: "--man! Ne kemi marrë për të bërë këtë përsëri! "

Në të gjitha ndershmërisë, reagimi fillestar në atë deklaratë ishte 'mirë duh! ". Por më vonë në mbrëmjen e po asaj dite, ishte nisur diskutim serioz. Ne të gjithë e bëri të keni për të bërë atë përsëri.

Rezultati ishte Blasters Master Udhëtim Road Trego, një ekip i përbërë nga më të gjerë seksioni kryq e lojtarëve të industrisë dhe turneu që ka qenë ndonjëherë i mbledhur në historinë e lojës; MBTRS (siç është e njohur tani) ka lojtarë të lartë profesionale, prodhuesit e armëve, prodhuesit e mediave, prodhuesit e sistemit të ajrit, pronarët në terren, shkrimtarë , pronarët e ligë - ju atë emër, MBTRS ka ajo!

A nuk merrni më të gabuar pse. Të Blasters Master Udhëtim Trego Rrugor nuk është vetëm për një bandë e farts vjetra duke marrë së bashku dhe duke folur ju për vdekje me histori të lavdishme paintball. Ka një qëllim pas këtij tubimi të klanit.

Ne të gjithë, secili dhe secili prej nesh, kanë një interes në duke parë industria mbijetojnë dhe të lulëzojnë. Nëse ju doni të merrni të drejtën poshtë atë, industria ËSHTË këta njerëz. Pra, ne jemi të gjithë në një mision: për të përfaqësuar në mënyrë pozitive, për të ndihmuar ndërtimin e lojës përsëri dhe për të vendosur një shembull për të gjithë ata që vijnë së bashku.

MBTRS ndoqën veprimtarinë UWL Çikago dhe do të officiating në Kupën e Botës Woodsball në shtator. Ata gjithashtu do të marrin pjesë seri e UWL 2011 në të gjithë vendin, në 2011 Woodsball Kupën e Botës dhe të shumta turnet e tjera dhe lojra skenar. Orari është i hapur pas kësaj, por ju mund të jeni i sigurt se me kaq shumë lojtarë të profilit të lartë quartered gjitha në të gjithë vendin, shanset tuaja për të marrë për të shikuar këtë Trego Rrugor në veprim janë goxha darned mirë të vijë sezonin 2011.

68Caliber është duke sponsorizuar ekipin, kështu që ju mund të bast ne do të jemi duke ndjekur zhvillimet. Kontrolloni përsëri këtu shpejt (dhe shpesh) për përditësime më shumë!

Anëtarët ekzistues (dhe ekipi është ende në rritje) është një galeri rogues i historisë paintball: Kevin Donaldson, Kenneth Hefferle, Kevin Hefferle, Matt Erenzo ,, Dave Arnold, Dan Weisel, Robert Rosie "Rose, Dennis" Mooner "Mood
Dana Mennerich, Jerry Braun Stephen Hefferle, Nuhu Harper, Todd Sullivan, Jason Sickal, Eugene Glouzgal Patrick "Kisha" Mouro, Bob Gurnsey, Steve Davidson, Chuck Hendsch, Dan Colby, Steve CUSANO, Sal Briguglio, Godas Thiele, Tom Ghee, Mike Grubb, Joe West, Rob Navas, Rene Boucher, Josh Silverman, Glenn Palmer, Doug Brown, John Amodea, Andy Van Der Plaats, Gino Postorivo, Bo Davidson, Jim Lively, John Korkowski, Bambi Bullard, Craig Miller, Tom Cole

SHKUAR POR PA HARRUAR:

RICH "RT" TRAVIS
JIMMY "CAPT. BO vrimë për të përgjuar "ANDERSON
Ralph MARINO


4 Përgjigjet për të "Paintball Ringjalljes: Blasters Master Udhëtim Trego Road"

  1. JOHNNY RED thotë:

    Whats up blasters !!!!!!!!!!!!!!!
    Gjithkush ende duke luajtur lojë, Huh !!!!!!!!!!!!!!

Trackbacks / Pingbacks

  1. [...] Nga: Paintball Ringjallja:! Blasters Master Udhëtim Trego Rrugor ... Share në këtë del.icio.usDigg ky Share në këtë RedditStumble mbi diçka të mirë? Share it në [...]

  2. [...] Ky post është përmendur në Twitter nga Davidson Steve, ollielangfan, Cassidy Heim, Sadler lee, Pra MD Paintball dhe të tjerët. Pra MD Paintball tha: Paintball Ringjallja: Blasters Master Udhëtim Trego Road http://bit.ly/c1ij7K http://bit.ly/3nUwGQ [...]


Lini një Përgjigju

Të jetë një tifoz histori paintball! Kontribuoni & Share Historike Highway Marker për Paintball !!

Miqtë e 68Caliber

Përkthyes

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
Turkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag