Kategorizohen | Entertainment

Si Ejani Bob gjatë, Tom Cole, Dave Bell, Fred Schultz-in dhe të tjerët Jeni On 68Caliber - apo Profesional Paintball Player Cards

Ditë të tjera kam përmendur se kam pasur më në fund arriti të marrë përsëri në njësinë time magazinimit dhe kishin marrë disa relikeve paintball (dhe relikeve të tjera).

Kjo është dhuratë që mban mbi dhënien, që nga sot unë kam qenë në gjendje për të hapur deri tim mbledhjen kartë koleksionist dhe - të ulët dhe ja -

Professional Paintball Player Trading Cards!

Ndonjëherë unë të ndjehen si unë jam duke jetuar në një qytetërim post-apokaliptike - ju e dini, e njëra pas rënies, ku ne jemi duke u përpjekur për të marr pjesë dhe kundruar në lavdinë që dikur ishte Roma. Ju e dini, gjëra të tilla si: "ju do të thotë se ata kishin ndriçimit të brendshëm që nuk përfshijnë një qiri? Wow ', ose' ju thotë ata vënë një eliksir magjik në këtë gjë e shëmtuar me rrota dhe ajo do të lëvizë nën pushtetin e vet si një kalë? " Wow!

Këto ndjenja janë shkaktuar kur unë shoh prapa gjatë viteve dhe të shohim të gjitha gjërat që paintball konkurrencë të përdorura për të pasur dhe nuk bën më.

Jo se kjo ishte një shfaqje-tapë ose fituar askënd asnjë lojë të gjitha nga vetë, por po, Virginia, ne nuk përdorim të kenë kartat tregtare për lojtarët profesionistë paintball. Kartat si ky përzgjedhje të vogël të lojtarëve nga Pro Set zgjuar Pjesë e 93.

Yep. Shtatëmbëdhjetë vjet më parë djemtë dhe vajzat, BITD kur paintballs ishin katrorë dhe kemi përdorur saranwrap për syze, këto folks gjobë (ku janë disa nga ju djema?) përdoret për të heq dorë nga fushat e gjitha në të gjithë vendin.

Për të gjithë ju i mbushur-up, wannabes turneut elektro-toting - shikoni marshin! Asnjë facemasks mbi disa nga em '. Asnjë pads bërryl, pantallona të shkurtra slider ose gjoks-mbrojtës ose.

Dhe shikoni ato armë! Cockers, 'mags, PMI3s dhe madje Icon-Zs!

Të gjithë atë në pyjet e kursit. Hej - ju gjithashtu mund të shihni një pic e një prej lojës së parë lojtarët profesionistë femra paintball - Karen McPherson (i cili përfundimisht u bë Karen Barber, duke e bërë atë që ishte ndoshta burri dhe gruaja ekipi i parë profesional në lojë!)

Ahhhh nostalgji. Lloj funny si ju të mbani mend të gjitha stuff mirë dhe kinda harroni keq, Huh?


(Mos u shqetësoni fëmijët, ka shumë më shumë letra ku ata erdhën nga)

Dhe këtu është një BIT E RI LAJME: 68Caliber do të jetë duke e çuar përsëri Paintball lojtarin Trading Cards!

Ne jemi duke vënë prapa skenave aksion së bashku dhe do të jetë i njoftuar disa detaje pas pak - por në ndërkohë ju të gjithë mund të kontribuojnë në këtë projekt:

Unë mendoj se ne duhet të bëjmë seri të ndryshme në bazë të ligave të ndryshme (turneu DHE skenari); të tjerët mendoj se ne duhet të shfaqë lojtarë të njohur; ende të tjerët mendoj se ne duhet të bëjmë ato me të vërtetë e madhe dhe të përfshijnë gjëra të tilla si një grup i logos ekipit paintball, apo produkt (merrni tërësia e electros turneut!); duhet të kemi 'Paintball Action!' kartat nga fushën e lojës? Na ndihmoni vendosni!


9 Përgjigjet për të "Si Ejani Bob gjata, Tom Cole, Dave Bell, Fred Schultz dhe të tjerët janë On 68Caliber - apo Profesional Paintball Player Cards"

 1. Richie Martinez thotë:

  Mbaj mend ne mori ato pics të marra nga ne në Jerry Brauns Field kur unë isha një East Coast Eliminator.It ishte 93 Kupa e Botës.
  Unë kurrë nuk kam për të parë të miat ... ata nuk e kam të zgjasë një kohë të gjatë .. :(

 2. Jessica Schultz thotë:

  Kjo ishte e madhe për të parë! Unë në fakt isha vetëm duke kërkuar në kartën e babait tim ditë të tjera dhe ajo bëri mua që të kontrolloni këtë. Ju faleminderit për kujtuar etërit themelues të paintball.

 3. Sam Moyers thotë:

  Unë mendova se ishte vetëm një rreth që ende remebered duke i çonin në Dallas Open në 93, pastaj përsëri në Kupën e Botës që nga disa nuk ka dalë e drejtë (yeah, të miat) A keni vendosur të dytë që erdhi nga? Unë ende nuk e kanë parë kartën time nga vitet e mia Texas Storm. Do të ishte mirë për të parë atë.

 4. Al podufaly thotë:

  Faleminderit për kujtimet. Kjo ishte një epokë e madhe në paintball. Për të dhënat e vetmja gjë e duhanit në kartën time të ishte armë e mia ... .. LOL

 5. 68Caliber thotë:

  Mick, lol - kjo është një nga arsyet që unë zgjodhi për të përfshirë atë!

 6. mick thotë:

  A është Al Podufaly pirja e duhanit? Seriozisht!

 7. Arcing thotë:

  Ose edhe, "Çfarë është një grup ose dy nga këto vlerë në ditët e sotme?"

 8. Doug thotë:

  Ju harruar pjesën më të mirë. $ 10,000 para në dorë që ju mori për të fituar Line SI Masters ...... para ka ndonjëherë ishte një kampionat profesionist paintball.

 9. Doobie thotë:

  Unë e kam thënë atë më parë dhe unë do të thonë se ai përsëri ... "Çfarë dreqin ka ndodhur ndonjëherë që të Fred Shultz?"

Trackbacks / Pingbacks


  Lini një Përgjigju

  Të jetë një tifoz histori paintball! Kontribuoni & Share Historike Highway Marker për Paintball !!

  Miqtë e 68Caliber

  Përkthyes

  English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
  Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
  Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
  Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
  Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
  Turkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag