Наоѓање на првото поле

Со почеток во крајот на 2008 година, членовите на персоналот на 68Caliber почна потрага по физичка локација на првиот МакБаскет игра некогаш играл. Историски рекорд идентификувани градот HENNIKER, NH како општа локација, но никој не знаеше точно која парче шума што првиот натпревар се одигра на.

Во јуни 2010 година, само срамежливи од 29-годишнината на играта, беше најавено дека на локацијата на првиот натпревар бил пронајден. (Можете да прочитате серија на статии за пребарување тука .)

Плановите беа почнале веднаш да се побара дозвола да се подигне на историско место на патот маркер на или во близина таа локација.

Процесот за исправање на маркер бара верификација на побарувањата, поднесувањето на текстот на маркер, прибирањето на средства да платат за маркерот и потпишување на петиција од страна на минимум 20 држава жители бара од него.

Копии на петицијата, информации во врска со правење донации, предложениот текст за знакот и дополнителни информации - вклучувајќи Ви благодариме страница листата на петицијата потписници и соработници може да се најдат на овој и поврзани страници. (Тек на вашиот глувчето над менито "Историски маркер 'за да видите опаѓачкото мени на поврзани страници.)

Ако имате прашања и / или предлози кои не се опфатени со овие информации, Ве молиме слободно да контактирате со вработените во 68Caliber .

И ви благодарам сите за вашата поддршка!


Да биде фан МакБаскет историја! Придонесе и Сподели Историски автопат маркер за МакБаскет!

Пријатели на 68Caliber

Преведувач

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
Turkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag