Означи Maher

Почетна придонес марка е одлично дело за духот на МакБаскет (поврзано со подолу) и тој ќе објавам повеќе покриеност на неговата Spectre организација во иднина.

Тука е она што Марк има да каже за себе:

Почнав да свирам МакБаскет пред 12 години и го основал Spectre во 2006 година.
Нешто за другарство и способноста на спортски целосно
удави од сите грижи на животот ме спречи да не избега досега.
Иако јас ќе бибер модерна 20 bps надолу се движат со најдобрите од нив, јас
имаат слабост во моето срце за мојата оригинална SL68 пумпа. Сум бил
страствен сценарио baller од еден ден и ги поминал последните две години
игра многу општи и XO улоги во сценарио игри низ
Североисток. Јас гордост на доведување 110% на секој натпревар и се очекува
исто од мојот тим. МакБаскет Спорт АД во Plattekill NY е мојот дом
поле и биле привилегирани да се разгледа меѓу моите ментори од
2008: Даниел "Барни" Аламо, Кевин Доналдсон, Крис Masi, Џери Браун,
Ерик Engler, Ное Харпер, Мет Erenzo, и Енди Санчез, меѓу другите.
Надвор од МакБаскет царството Јас работам како фокус и сум се стремат Па
студент.
Еве линкови до парчиња Марко:

Да биде фан МакБаскет историја! Придонесе и Сподели Историски автопат маркер за МакБаскет!

Пријатели на 68Caliber

Преведувач

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
Turkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag