68 & NPL Спонзорство

Оваа програма вклучува и рекламирање и спонзорство компоненти. Рекламирање е ставен на NPL и 68Caliber веб-сајтови, а компанијата исто така ќе биде спонзорирање NPL настани.

Партнери во оваа програма добиете намалена рекламирање стапки на двете 68Caliber.com и NationalPumpLeague.com, повластен поставеност на двете страни и вклучување во неделникот E-mail информатор публикации и 'на настани' дистрибуција на промотивни материјали.

Постојат четири групи во оваа програма - една за области кои домаќин NPL настани и три нивоа за корпоративни спонзори.

За да дознаете повеќе за овие програми, ве молиме кликнете на соодветниот линк подолу или одберете ја страницата од менито паѓачката на врвот на страната.

Санкционира ОБЛАСТА НА ПРОГРАМАТА
Корпоративен спонзор ПРОГРАМА


Да биде фан МакБаскет историја! Придонесе и Сподели Историски автопат маркер за МакБаскет!

Пријатели на 68Caliber

Преведувач

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
Turkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag