Категоризираат | Бизнис - шеми

Мајстор blasters МакБаскет тим на знаци со Valken Спорт

Еден од најстарите МакБаскет тимови придружува силите со една од најновите компании МакБаскет е
24 јануари 2013 - Swedesboro, Њу Џерси
Магистер на Blaster МакБаскет тим, еден од спортовите најдолго континуирано работат конкуренција тимови, тим составен од повеќе од Светското првенство освојувајќи играчи отколку што може да се вклопат во Winnebago, потпиша спонзорски договор со еден од најновите производ производители во бизнисот, Valken спорт.
Тимот на мајстор blasters нуди Valken Спорт невиден можност да ја покажат својата премија квалитет на производите; на 'blasters моментов поле барем цел еден тим за секој формат и големина тим најде насекаде на планетата, вклучувајќи конкуренција Speedball тимови за 5 и 7 плеер формати, конкуренцијата шумата топката и сценарио игра тимови.
Магистер blasters беа формирани во 1983 година Опстанок Њујорк, една од оригиналните Опстанок Игра полиња и брзо стана познат меѓу професионални МакБаскет екипи во петнаесет човек шумата топката ера; тие подоцна ќе премине во десетте плеер формат и на крајот на Speedball формат, кои работат под такви препознатливи имиња како Граунд зеро и Њујорк екстремитети. Магистер blasters се исто така еден од основачите на тимот на NPPL ; многу од нејзините оригинални играчи се уште се натпреваруваат денес и станаа познати икони на играта.
Во текот на изминатите неколку години, тимот се прошири и во неговата список и формати се натпреварува. Денес тешко викенд оди со тоа на "blasters не се натпреваруваат во еден формат или на друг некаде околу САД.
Valken спорт, иако името, на само неколку години, со себе носи свои традиции и историја; нејзините сопственици се производство на квалитет на стоки од средината на 80-тите години.
Магистер blasters се возбудени да биде снимањето на најдобрите бои во индустријата, откуп Про, во NPPL настани и Valken откуп и графити во текот на нивните проширена листа на шумата топката и сценарио настани во 2013 година.
Заедно, Valken Спорт и господар blasters намера да даде изјава: Кога квалитетни играчи користат квалитетот на производот - внимавај! Магистер blasters се доаѓа!
За повеќе информации за тоа како да се стане Valken спонзорирана тим, ве молиме контактирајте Деби @ valken Ком.

2 Responses to "мајстор blasters МакБаскет тим на знаци со Valken Спорт"

 1. Дејв Cilio вели:

  Кога индустрија добива зад тим, тоа им помага за тимот на подобри и да присуствуваат на повеќе настани поради нивната поддршка. Кога медиумите ги опфаќа тимови и настани, тие и се надевам дека расте. Ви благодариме за сите поддршка Valken.

 2. Рајнер вели:

  Јас сум добивање малку уморни од овие досадни печатот. Дали некој овде во реалниот свет навистина е гајле што боја одредена екипа го снима? Добро за мајстор blasters дека имам некој вид на договор со кој претпоставувам им дава пауза на МакБаскет трошоци. Добро за Valken дека тие се регистрираа друг клиент. Но, зошто јас треба, или било кој друг грижа?

Правила на форумот / Правила на форумот


  Оставете Одговор

  Биди фан МакБаскет историја! Придонесе и споделување на историскиот автопат маркер за МакБаскет !!

  Пријатели на 68Caliber

  Преведувач

  English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
  Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
  Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
  Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
  Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
  Turkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag