Категоризирани | елитната

АГ МакБаскет Дали годишнината Викенд Диво

Авантура Игри МакБаскет на Weare, NH , долго оперативен областа која се случува да уживаат во корист на се МакБаскет поле комерцијални најблиску до локацијата на првата игра МакБаскет за (27 јуни 1981 година, HENNIKER, NH) што се одржа годишнина / роденден баш минатата недела и се, играта и индустрија не горди!

68Caliber зеде патување во текот на недела свечености и бевме многу импресиониран со bash поставен на.

Во овој момент, нашата покриеност на настанот се дели на два дела. Првиот со сите слики опфаќа 30-годишнината прослава. Вториот користи специјален настан АГ како речиси совршен пример за тоа како да се направи услуги на клиентите на МакБаскет поле ПРАВО.

Определување на годишнината баш беа три огромни СРЕЌНА 30-годишнината МакБаскет лист колачи - две ванила и еден чоколадо.

Вкусен, вкусен, вкусен, добив торта во мојот стомак

Посебни игри беа организирани на целиот ден и котизација беше поништен за играчи ќе пумпа - вака фино парот:

Тие се спортски SL68-II и НСГ Splatmaster во чест на денот

поле дури и поставени во некои сопствени дресови од Раза живот само за оваа пригода:

Многу паркинг биле спакувани и, иако јас не се кандидира во секој посебно, Алекс, главата honcho АГ е, ме информираа дека "секој знаев беше таму".

Атмосферата беше празнично, многу насмеани лица, а некои брзо игри сите отиде заедно да се направи големиот ден на МакБаскет по повод одбележувањето на триесетта година на нашата омилен спорт.

Сега малку за услуги на клиентите. АГ МакБаскет е област која caters во голема мера за нови играчи, групи за партиите и голем и редовни корпус на редовните - Speedball, пумпа и woodsball сите.

Во функција од 1986 година (или приближно) тоа е совршен пример на старата школа МакБаскет поле работат на старите училишни директори, од кои сите се евидентни од моментот кога ќе ја посетите нивната веб-сајт или одиме во про продавница.

Вие не преживее како МакБаскет област за добро повеќе од две децении, без добивање две работи во право: промоција (да се клиенти во вратата) и услуги на клиентите за да се задржи враќа.

Тука е она што сакам да кажам. Поле отвори прошири паркинг објект преку улица од оваа област. Три членови на персоналот беа доделени да не прават ништо цел ден, но паркот автомобили и следење на сообраќајот. Јас во текот застрелан на влезот и во вртат во главниот паркинг до главата назад за новиот многу, судијата стационирани таму (ова дечко кој изгледа како да седи на воздух) -

Ми се заблагодаруваше! Тој, всушност, ми се заблагодаруваше за соработка. Другите паркинг refs беа подеднакво професионално и љубезен. (Нема скитници околу прашувате каде што требаше да се оди, не ја блокира од страна неучтив играчи).

Јас тогаш забележав дека имаше друг судијата доделен на хронографот:

правејќи се дека сите пиштоли беа во рамките на границите и обезбедување на обука и совети за изнајмување играчи.

Тогаш јас хит на сцена (што е добро снабден со шатори, маси, столици, погодно за полиња и - надгледувани од повеќе членови на персоналот:

Ќе го посетам АГ на прилично редовна основа (тоа е официјалното тестирање и преглед поле за 68Caliber), но јас бев малку изненаден да видам една од своите најнови додадени - оваа банка на тастатури и монитори за играч откажување и влезете во:

Јасни инструкции, лесен за користење систем, на персоналот и време сејвер - тоа е убава. Нема линии, корисниците можат да работат на свој темпо и некој треба посебно внимание е наложено како да го добие во прв план.

Тоа е овие мали нешта кои го прават сите разликата. Добра работа, АГ!


Остави Одговори

Да биде фан МакБаскет историја! Придонесе и Сподели Историски автопат маркер за МакБаскет!

Пријатели на 68Caliber

Преведувач

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
Turkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag