Категоризираат | Вести

МакБаскет ИМА ИСТОРИСКО патот маркер - 1 ЧЕКОР ПОБЛИСКУ

Потсмеваат на историски маркер (напред и назад)

68Caliber беше големо задоволство да се слушне денес од Мери Кејт во Њу Хемпшир дивизија на историски извори. На патот маркер проект со цел да ја одбележат локацијата на првата формална игра МакБаскет сега е еден чекор поблиску до случува.

Според Мери Кејт (кој го надгледува процесот маркер апликација) вели дека

ова ќе биде одличен прилог на маркер програма избори во Њу Хемпшир кога е завршена

Патот маркер МакБаскет е сега го помина првиот дел од процесот на ревизија: сите потребни и потребната документација е поднесена и прифатена.

Има неколку промени што се бара за текстот на маркер, а за конечниот преглед на точноста на историски цитати се уште треба да се оди преку неговата формална ревизија (не работи предвидени со овој - не со сведоштво очевидец на рака да го врати!); текстот се менува ќе бидат предложени овде на 68Caliber прво да ви даде на сите шанси да се видат и коментар (и да придонесе, ако така сакаат.)

Тоа нè доведува до датумот на овој проект: ние успешно го отвори истражувањето, петиција и примена делови на програмата. Тоа нема да биде премногу подолго пред сите вас може да застане пред тој знак!


Оставете Одговор

Биди фан МакБаскет историја! Придонесе и споделување на историскиот автопат маркер за МакБаскет !!

Пријатели на 68Caliber

Преведувач

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
Turkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag