Категоризираат | Забава

Како дојде Боб Лонг, Том Кол, Дејв Бел, Фред Шулц и други се на 68Caliber - или професионална МакБаскет плеер картички

Пред некој ден јас спомнав дека имав конечно успеа да се вратам во мојата единица за складирање и ја извлекле некои МакБаскет сувенири (и други сувенири).

Тоа е дар кој продолжува да подарува, бидејќи денес јас бев во можност да се отвори мојот колектор карта собирање и - низок и овде -

Професионална МакБаскет плеер тргување картички!

Понекогаш се чувствувам како да живеам во пост-апокалиптична цивилизација - што знаете, оној по падот, каде што ние се обидуваме да ги собереш парчињата и се чудат на славата, која некогаш беше Рим. Знаете, дека работите како: "што значи дека имаат внатрешно осветлување кои не вклучуваат свеќа? Леле ", или" што значи дека тие се стави магијата еликсир во овој монструм на тркала и со тоа ќе се движат наоколу под своја власт како коњ? Леле!

Овие чувства се стави во опасност кога ќе се погледне назад во текот на годините и ги видите сите од работите што конкуренцијата МакБаскет користи за да имаат и не повеќе.

Не дека тоа е шоу-затка или победи никого некоја игра сите од себе, но да, Вирџинија, ние се користат да имаат тргување картички за професионална МакБаскет играчи. Картички вака малку избор на играчи на Smart Делови Про Сет од 93.

Да. Пред седумнаесет години момчиња и девојчиња, BITD кога paintballs беа квадратни, а ние се користи saranwrap за очила, овие убави луѓе (каде што некои од вас момци?) Што се користат за да се искине области низ целата земја.

За сите вас поместена нагоре, електро-toting турнир wannabes - проверете на менувачот! Не facemasks на некои од "Ем. Не лактот влошки, лизгачот шорцеви или градите заштитници или.

И проверете ги овие пиштоли! Кокери ", mags, PMI3s, па дури и икони-ZS!

Сето тоа во шумата разбира. Еј - Вие исто така може да се види слика на една од првите играта е професионална женски МакБаскет играчи - Карен Мекферсон (кој на крајот стана Карен Барбер, се надомести она што беше веројатно првата професионална маж и жена тим во играта!)

Ahhhh носталгија. Вид на смешно како да се сеќавам на сите добри нешта и kinda заборавајте лошо, нели?


(Не грижете се деца, има многу повеќе карти, каде што тие доаѓаат од)

И тука е малку на нови ВЕСТИ: 68Caliber се случува да се носат назад МакБаскет плеер тргување картички!

Ние се стави зад сцената акција заедно и ќе се објавува некои детали кратко - но во меѓувреме сите што можат да придонесат за проектот:

Мислам дека треба да направите различни серија базирана на различни лиги (турнир и сценарио); други сметаат дека треба да настапат познати играчи; други пак мислат дека ние треба да ги направите се навистина голема и вклучува работи како збир на МакБаскет тим логоа, или производ (добиете целиот сет на турнирот electros!); треба да имаме "МакБаскет акција! ' картички од полето за играње? Помогнете ни да одлучи!


9 Responses to "Како Боб Лонг, Том Кол, Дејв Бел, Фред Шулц и други се на 68Caliber - или професионална МакБаскет плеер картички"

 1. Ричи Мартинез вели:

  Се сеќавам добивме оние слики преземени од нас во Џери Brauns Теренски кога бев Источниот брег Eliminator.It беше 93 Светското првенство.
  Јас никогаш не добив да ми гледаат ... тие didnt трае премногу долго .. :(

 2. Џесика Шулц вели:

  Ова беше прекрасно да се види! Јас всушност беше само гледајќи на картичка татко ми пред некој ден и тоа ме поттикна да се провери ова. Ви благодариме за сеќавајќи се на основоположниците на МакБаскет.

 3. Сем Moyers вели:

  Мислев дека сум единствениот околу тоа уште remebered добивање на овие земени во Далас Отвори во 93, а потоа повторно на Светското првенство, бидејќи некои не излезе право (да, моја) Дали имате вториот сет кој излезе? Се 'уште не сум видел мојата картичка од мојот Тексас Бура години. Би било убаво да се види тоа.

 4. Ал podufaly вели:

  Ви благодариме за спомените. Тоа беше голема ера во МакБаскет. За евиденција единственото нешто пушењето на мојата картичка е мојот пиштол ... .. lol

 5. 68Caliber вели:

  Мик, LOL - тоа е една од причините го одбрав да го вклучи!

 6. Мик вели:

  Дали Ал Podufaly пушењето? Сериозно!

 7. Искрење вели:

  Или уште: "Што е збир или две од овие вреди денес?"

 8. Даг вели:

  Го заборавивте најдобриот дел. Околу 10.000 долари во кеш што сте ја добиле за освојување СИ мајстори на линија ...... пред некогаш бил професионален МакБаскет лига.

 9. Doobie вели:

  Јас го рече пред и јас ќе го кажам уште еднаш ... "Што по ѓаволите се случи со Фред Шулц?"

Правила на форумот / Правила на форумот


  Оставете Одговор

  Биди фан МакБаскет историја! Придонесе и споделување на историскиот автопат маркер за МакБаскет !!

  Пријатели на 68Caliber

  Преведувач

  English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
  Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
  Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
  Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
  Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
  Turkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag